В нашому оточенні є комахи, які жалять і які кусають. Наприклад, бджоли, оси, джмелі, мурахи коли відчувають небезпеку – жалять: впорскують отруту, яка у людей окрім болю, може викликати алергічну реакцію. Особливо це актуально для тих людей, які мають підвищену чутливість до отрут перетинчатокрилих. Існують і інші комахи – кровосмоктальні: комарі, москіти, клопи, блохи. Вони п’ють кров, щоб отримати порцію їжі. У слині цих малих хижаків знаходиться суміш білків. Це антикоагулянти, які перешкоджають згортанню крові жертви і білки, які допомагають крові текти до ротового апарату комахи, а також ферменти, які зменшують больову реакцію під час укусу.

Тому людина по різному реагує на укуси жалячих та кровосмоктальних комах. Алергія на укус кровосмоктальних виникає рідко, напротивагу на отруту бджіл, ос можуть виникнути алергічні реакції негайного типу – анафілактичні реакції, які є небезпечними для життя. І почервоніння, і свербіж, і набряки викликаються не самим укусом, а реакцією імунної системи на білки слини комахи. Це токсична реакція, тобто, відповідь організму на чужорідні речовини. Окрім шкірних проявів, можлива системна реакція організму: лихоманка, нудота, втрата свідомості, набряк губ, язика, задишка, свистяче дихання, біль у шлунку, блювота, пронос. У таких випадках потрібно надавати невідкладну допомогу негайно! Це адреналін, гормональні середники.

Майже ніколи така системна алергічна реакція не з’являється в результаті укусів кліщів, клопів, гусениць, павуків, мурах або мух. У місці укусу виникає лише червоне кільце або незначний набряк. Окрім цього, на відміну від ужалювання, укуси бліх, кліщів і комарів викликають частіше свербіж, а не біль. Ще одним симптомом є почервоніння. Розчухи рани можуть супроводжуватись її інфікуванням.

Як лікувати прояви алергії?

Щоб зменшити свербіж і набряк в місці укусу, потрібно промити уражену ділянку водою з милом.

Прикласти до місця укусу лід, щоб запобігти поширенню отрути, коли пожалила комаха.

Сверблячі рани старатись не розчухувати.

Мазі для загоєння ран після укусів комах застосовувати тільки після консультації з лікарем алергологом.

Чим ще є небезпечними саме комарі? Вони переносять малярію, а ще віруси і личинок паразитичних червів- філярій.

Тому варто знати та дотримуватись декількох порад про те як уберегтись від укусів комарів.

Потрібно пам’ятати, що комарі найбільш активні у сутінках і на світанку, а самки відкладають яйця на поверхні стоячої води. Тому максимально слід уникати місць життя та розмноження комарів, таких як озера, болота, висока трава.

Якщо все ж прийшлось перебувати на території, де живуть і розмножуються комарі, обов’язково варто одягнути одяг з довгим рукавом, штани та закрите взуття.

Воду у басейнах потрібно своєчасно міняти або обробляти спеціальними дезінфікуючими розчинами, наприклад, хлором.

Слід періодично змінювати воду, у якій зберігаються зрізані квіти.

Комарів приваблює температура та запахи, тому обмежуйте активні фізичні вправи з підвищеним потовиділенням у місцях, де багато комарів.

Не користуйтесь парфумами та ароматичними лосьйонами перед тим, як вийти на вулицю. Наносьте на відкриті ділянки шкіри дерматологічно протестовані репеленти – засоби, які відштовхують комах.

Не допускайте проникнення комарів у оселю: використовуйте фіранки та протимоскітні сітки.

Проконсультуйтесь з лікарем та отримайте рекомендації щодо профілактичних заходів та лікування !