Існує думка, що вживання алкоголю може впливати на інфікування коронавірусом, тобто, захистити людину від ймовірного захворювання. Але вона хибна! За даними ВООЗ, алкоголь не захищає від інфекцій чи хвороб, пов’язаних, у тому числі, і від COVID-19. Тому варто спробувати розвіяти декілька міфів. Один з них про те, що вживання алкоголю може знищити вірус. Але наукові факти заперечують цей міф, оскільки при високій концентрації алкоголю, а саме 60-90 %, можливе знищення деяких видів бактерій та вірусів, однак тільки зі шкіри або інших поверхонь, а мішенню коронавіруса є слизові оболонки. Наступний міф повязаний з тим, що вживання алкоголю стимулює імунну систему. Але, фактично, алкоголь завжди згубно впливає на підвищення імунного захисту, не підтримує, а пригнічує роботу обох ланок імунітету. Це стосується спиртних напоїв будь-якої концентрації. Окрім цього, алкоголь може підвищувати ризик виникнення інших інфекційних захворювань, таких як пневмонія, туберкульоз, на фоні яких імунна система однозначно не впорається з пандемічним вірусом. Міф третій: випари алкоголю при видиханні вбивають віруси у повітрі. Факт третій: алкоголь не дезинфікує ротову порожнину, а випари алкоголю при видиху не забезпечують захист від вірусу у повітрі, а отже, не знижують ризик зараження.

Люди з тяжким перебігом COVID-19 схильні до ризику розвитку гострого респіраторного респіраторного дистрес-синдрому. Це відбувається, коли рідина заповнює повітряні мішечки (альвеоли) легень, впливаючи на постачання організму киснем. Наслідки гострого дистрес-синдрому можуть бути небезпечними для життя. Алкоголь, як і вірус, також збільшує шанс розвитку цього синдрому.

Під час пандемії COVID-19 люди можуть відмічати підвищений рівень тривоги, стресс та депресію. Надлишок вільного часу в умовах карантину також може призвести до того, що деякі люди починають вживати більше алкоголю. У звичних умовах функціонування мозку підтримується нейромедіатрним балансом. Алкоголь може його порушити, а надмірне вживання може призвести до проблем з психічним здоровя’м. Алкоголь з плином часу може загострювати симптом тривоги. Близько 20 % людей з соціальними тривожними розладами відчувають їх саме через вживання спиртних напоїв.

Як алкоголь взаємодіє з ліками?

Змішування алкоголю з медикаментами може викликати неприємні симптоми, які часто є загрозливими життю. До них належить нудота, блювання, головний біль, сонливість, запаморочення, млявість, непритомність, втрата координації, зниження артеріального тиску, перебої в роботі серця тощо. Завжди потрібно читати інструкції до ліків, щоб знати наслідки їх взаємодії з алкоголем. Вживання спиртних напоїв може сповільнювати або ж навпаки посилювати чи змінювати взагалі дію на організм антибіотиків, викликаючи тяжку алергічну реакцію. У деяких випадках поєднання алкоголю та ліків призводить до появи кровотеч, або зворотньої дії – тромбозів. Таких прикладів можна наводити дуже багато.

Як впоратись з депресією та тривогою?

Хоча дехто і звертається за розрадою до алкоголю, насправді існує багато інших способів впоратись з депресією і відчуттям тривоги. Можна знайти підтримку у психотерапії. Вона використовує різні методи, щоб допомогти людині зрозуміти і змінити спосіб мислення та сприйняття оточуючого світу. Існує ряд доступних ліків протии депресії та тривоги, наприклад, заспокійливі та антидепресанти. Але надзвичайно важливо скористатись порадою кваліфікованого фахівця щодо їх вживання. Також ефект може мати зміна способу життя. Наприклад, зменшити симптоми стресу та зняти нервову напругу можуть регулярні фізичні вправи, прогулянки на природі. спілкування з родиною, друзями. Створенню позитивного настрою сприяє читання художньої літератури, перегляд улюблених фільмів, нові заняття, хоббі і відкриття безлічі невідомих та цікавих речей, які оточують нас щодня і всюди…