До глистових інвазій особливо схильні діти – через слабкість імунної системи і знижену кислотність шлункового соку, який у дорослих долає паразитів. Ще діти хворіють частіше, тому що  грають в пісочниці, на траві і в місцях скупчення інших дітей. Глистами можуть заразитися навіть немовлята, які люблять все спробувати «на зуб».

Глисти – як розпізнати?

Часто хвороба ніяк не проявляє себе. Багато паразитів не побачиш у калі до того моменту, коли їх кількість стане значною. Але є непрямі симптоми, які можуть вказати батькам на те, що потрібно звернутися до лікаря і здати аналізи на гельмінтоз.

Одним з них є свербіж в області ануса уночі. Також потрібно хвилюватися, коли малюк часто кашляє без ознак застуди, нервовий, неспокійний, у нього поганий апетит, млявість. Часті проноси, болі в животі, його здуття і шкірний висип так само може вказувати, що в організмі завелися непрохані гості.

Чим небезпечні глисти?

Як і будь-які паразити, глисти виділяють в організм токсичні продукти своєї життєдіяльності, тим самим отруюючи його. Від цього виникає нудота, алергія та біль у животі. Крім того, вони харчуються тими ж корисними речовинами, що і людина. І при наявності глистової інвазії дитині буде не вистачати вітамінів, мінералів, вуглеводів і білків.

Тому малюки з цим захворюванням часто худнуть і мають виснажений вигляд, у них розвивається анемія. Деякі види паразитів здатні вражати печінку, м’язи, серце і навіть мозок. Дитина може скаржитися на погіршення зору, болі в ногах або руках, суглобах.

Як лікуватися?

Найбільш поширені види глистів, такі як аскариди, гострики, волосоголовці, виганяють в домашніх умовах аптечними засобами. Але краще не починати лікування самостійно, без консультації лікаря і аналізів, так як всі ліки від гельмінтозу негативно впливають на печінку. Крім того, потрібно з’ясувати чи дійсно у дитини глисти, і яких саме видів, щоб підібрати потрібний препарат.

Найбільш поширені такі засоби, як Ворміл, Зентел, Пірантел. Малюкам дають сиропи з приємним смаком. Але в будь-якому випадку потрібно дотримуватися дозування, щоб не викликати додаткового отруєння дитини. Прийом повторюють через 14 днів, для видалення паразитів, що вилупилися з тих яєць, що залишилися. Під час лікування потрібно дуже уважно дотримуватися особистої гігієни дитини, міняти простирадла і натільну білизну, стежити за чистотою рук і одягу.