Наші знання і вміння – запорука Вашого здоров’я

Засновник лікувально-діагностичного центру професор Литвинець Євген Антонович (23.03.1961-15.09.2019) доктор медичних наук, завідував кафедрою урології Івано-Франківського національного медичного університету, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії зі спеціальності урологія, андрологія та сексопатологія.

Професор Литвинець Є.А. створив асоціацію урологів, андрологів та сексопатологів Прикарпаття, а також був членом Європейської асоціації урологів, Європейської асоціації сексуальної медицини, членом правління та членом координаційної ради асоціації урологів України, членом асоціації онкоурологів України, членом асоціації сексопатологів та андрологів України. Відомий вчений був у складі редакційної колегії всеукраїнських науково-практичних журналів «Урологія», «Здоров’я чоловіка», «Art of Medicine». Є. А. Литвинець був незмінним членом спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 при державній установі «Інститут урології АМН України». 

Науковий доробок Євгена Антоновича – 348 наукових праць, які опубліковані в наукових фахових журналах. 25 з них опубліковані в іноземних журналах та 38 науково-популярних статей, а також він є автором 9 патентів України, співавтором 5 монографій та 4 монографій у моноавторстві. Під його редакцією видано 4 збірники праць науково-практичних конференцій, розроблено 4 фітозбори для лікування патології передміхурової залози та сечового міхура.

У 2011 році став лауреатом премії голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації та голови Івано-Франківської обласної ради в номінації “Відомий науковець року”, нагороджений дипломом та медаллю.

В 2017 році за особистий вклад у розвиток урологічної та нефрологічної служби нагороджений асоціацією урологів України медаллю ім. В.І. Шаповала.

Учасник понад 58 конференцій, з’їздів, конгресів, симпозіумів по урології, онкоурології, андрології, сексопатології, які проходили як в Україні, так і за кордоном; на більшості з них виступав з доповідями, а також приймав участь у 5 Європейських школах по урології.

Пройшов стажування та навчання в провідних клініках України, Росії, Ізраїлю, Німеччини, Франції.

Ним вперше в області впроваджено сучасні малоінвазивні оперативні втручання: перкутанне дренування нирок при обструктивних захворюваннях верхніх сечовивідних шляхів; методику слінгових операцій при нетриманні сечі у жінок; методику трансуретральної катетеризації сім’явиносних протоків при лікуванні екскреторно-обтураційного безпліддя у чоловіків; методику органозберігаючих операцій при пухлинах нирок; методику лікування хворих з фібропластичною індурацією статевого члена (хвороба Пейроні); вперше впроваджено та розпочато проведення лапароскопічних операцій при урологічній патології. Також вперше у області ним впроваджена та виконується пластико-реконструктивна генітальна (інтимна) урологія та андрологія. Удосконалено методику лікування міхурово-вагінальних та сечовідно-вагінальних нориць та трансуретральних операцій при новоутворах сечового міхура і простати та стриктурах уретри. Все це дозволило надавати жителям області якісну, високоспеціалізовану, високотехнологічну медичну допомогу. Професор Литвинець Є.А. врятував сотні життів, оздоровив десятки тисяч пацієнтів. Але так несподівано обірвалось його коротке життя, так багато залишилось незавершених справ і задумів, наукових планів та ідей, яким не судилось збутись.

Вчений зі світовим ім’ям виховав не одне покоління урологів та молодих науковців, які продовжують його справу не тільки в Івано-Франківській області та на території України, а й за кордоном. У нашому місті Івано-Франківськ лікувальну місію та традиції мудрого лікаря, надзвичайно скромної та чудової людини продовжують його дочки Литвинець Владислава Євгенівна та Литвинець-Голутяк Уляна Євгенівна, розвиваючи та примножуючи славу лікарської династії у “Лікувально-діагностичному центрі професора Литвинця”ець – голова асоціації урологів, андрологів та сексопатологів Прикарпаття, а також є членом Європейської асоціації урологів, Європейської асоціації сексуальної медицини, членом правління та членом координаційної ради асоціації урологів України, членом асоціації онкоурологів України, членом асоціації сексопатологів та андрологів України, членом редакційної колегії всеукраїнських науково-практичних журналів «Урологія», «Здоров’я чоловіка», «Art of Medicine». Є. А. Литвинець є членом спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 при державній установі «Інститут урології АМН України».